Tilmelding til SRPI 2018 - weekenden 16-17. juni

 

Startgebyr kr. 500,- indbetales på reg. 9243 konto 4577 612 051, straks efter tilmeldingen.

Det er vigtigt, at du 'identificerer' betalingen med bådens navn. 
Der lukkes for tilmelding, Grundlovsdag, 5. juni.

123 tilmeldte til SRPI 2018 (flere kan komme):

30/12   Dehler 37 Cr. 'Spice of Life', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Kignæs
30/12   LM Mermaid 315 'MS Olivia', Marbæk Sejl & Motor, Cruising fra Kignæs (Doublehand)
2/1     Banner 34 'Dagmar', Jyllinge Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage
5/1     Banner 33 Family 'Grislingen', Veddelev Strands Bådelaug, Kap fra Veddelev (Doublehand)
15/1   Comfort 30 'Gelinde', Frederiksværk Sejlklub, Cruising fra Frederiksværk (Doublehand)
19/1   Dragonfly 800 SWR 'Red Jacket', Sejlklubben Sundet, Cruising fra Selsø Hage (Doublehand)
29/1   Solus 24 'Brilot', Jyllinge Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage (Doublehand)
30/1   Polaris Drabant 'Tajo', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage (Doublehand)
28/2  Sunwind 26 'Olivia', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Kignæs (Singlehand)
12/3  LM Mermaid 'Clara', Lyndby Yacht Club, Cruising fra Herslev

12/3  Shipman 28 'Baloo' Veddelev Strands Bådelaug, Kapsejlads fra Veddelev
19/3  Granada 910 'Graniti', Sejlklubben Lynæs, Cruising fra Lynæs
19/3  H-båd 'Tilde', Holbæk Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk
21/3  X-362 'Xit', Jyllinge Sejlklub, Cruising fra Kignæs
22/3  Dragonfly 800 SW 'Trefoldigheden', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
25/3  Hobie Tiger 'Fiona', Kastrup Sejlklub, Hobie etaperæs fra Herslev
25/3  LM 23 'Miancen', Hørby Bådelaug, Tursejlads med motor fra Holbæk
26/3  22m2 Berg Spidsgatter 'Harda', Cruising fra Frederiksværk (Doublehand)
26/3  Dragonfly 25 'Libra', Sundby Sejlforening, Cruising fra Selsø Hage (Doublehand)
27/3  Nordisk Folkebåd 'Lille Frø', Holbæk Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk (Doublehand)

28/3  Accent 26 'Springeren' Herslev Strand Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage
3/4   Lynæs 14 'Birgitte', Klint Havn, Cruising fra Lynæs (Doublehand)
3/4   Bandholm 28 'Syvstjernen', Orø Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk
4/4   Dehler 98 Optima 'Mette', KAS (København), Cruising fra Nykøbing (Doublehand)
5/4   Faurby 36 'Mille', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs
5/4   Lynæs 14 'Tøffe 2', Sejlklubben Frem, Cruising fra Kignæs (Doublehand)
7/4   Hobie-Cat 16 'Joyride', Kastrup Sejlklub, Hobie etaperæs fra Herslev
15/4 Maxi 77 'Lille Tot', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Veddelev (Doublehand)
18/4 Dehler 31 'Fru Hansen', Sejlklubben Lynæs, Crusing fra Lynæs (Doublehand) 
21/4 Albin Delta 'Adventure', Frederikssund Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage (Singlehand)

24/4 Stortriss Mk II, 'Flotte Lotte', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Kignæs (Doublehand)
26/4 Albin Vega, 'Naja II', Herslev Strand Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage (Doublehand)
26/4 Compis 36 'Colombine', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Kignæs
28/4 Tradewind 33 'Wanda', Orø Sejlklub, Cruising fra Holbæk
29/4 Accent 26 'Von', Roskilde Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage
5/5  Granada 767 Bonita 'Wave', Sejlklubben Lynæs, Cruising fra Lynæs (Singlehand)
5/5  Maxus 28 'Swish', Sejlklubben Lynæs, Kapsejlads fra Lynæs (Doublehand)
5/5  Accent 26 'Anne', Roskilde Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage (Doublehand)
6/5  Accent 26 'Oline', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Veddelev (Doublehand) 
6/5  Comfortina 32 'Contiki', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Kap fra Kignæs (Doublehand)

7/5  Ballad 'Blue Moon', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs
7/5  Albin Delta 'Bivian', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs (Doublehand)
8/5  Wasa 30 'Gåsen', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs 
8/5  HR352 'Andante', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Kignæs (Doublehand)  
10/5 Lynæs 18 'Dagny', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Kignæs (Doublehand)  
11/5 Maxi 95 'Selma' Kulhuse, Cruising fra Lynæs 
13/5 L29 'Eva', Holbæk Sejlklub, Cruising fra Holbæk
14/5 Maxi 84 'Lømmel', Sejlklubben Lynæs, Kapsejlads fra Lynæs (Doublehand)
14/5 Lynæs 14 'Juliane', Hillerød Sejlklub, Crusing fra Kignæs (Doublehand)
14/5 Hobie-Cat 16 Spi 'Captains Cat', Skovshoved Sejlklub, Hobie etaperæs fra Herslev

15/5 Hobie-Cat 16 'Anden', Skovshoved Sejlklub, Hobie etaperæs fra Herslev
15/5 Mamba 36 'Mama Mia', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Kignæs (D-hand eller Sejlersk.)
15/5 H-båd 'Rosita' Jyllinge Sejlklub. Kapsejlads fra Selsø Hage (Doublehand)
15/5 Lynæs 14 'Louise', Hillerød Sejlklub, Crusing fra Kignæs (Doublehand)
15/5 X99 'Xjolmø', Holbæk Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing (Doublehand)
16/5 X99 'Fru Larsen', Roskilde Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage
16/5 Sunwind 29 'Diva', Lyndby Havn, Cruising fra Herslev
16/5 Bavaria 33 Cruiser 'Canasta', Sejlklubben Lynæs, Cruising fra Lynæs
16/5 Hanse 301 'Freelancer', Holbæk Sejlklub, Cruising fra Holbæk
16/5 Drabant 27 'Splinten', Sejlklubben Lynæs, Kapsejlads fra Lynæs

16/5 Nordisk Folkebåd 'Pink Panther', Holbæk Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk (Doublehand)
17/5 IF-båd 'Sparkk', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Kignæs
17/5 Dragonfly 800 SWR 'Airforce One', Nykøbing Sj. Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage (Doubleh.)
17/5 Lynæs 14 'Ingrid', Hillerød Sejlklub, Crusing fra Kignæs (Doublehand)
17/5 Diva 39 'Aurora', Roskilde Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage
18/5 Banner 34 'Horisont', Nykøbing Sj. Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing
18/5 Sweden Yacht 390 'Domi', Nykøbing Sj. Sejlklub, Cruising fra Nykøbing 
18/5 Dehler 343 'Anna', Jyllinge Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage (Doublehand) 
19/5 Rasmus 35 'Freja', Holbæk Sejlklub, Cruising fra Holbæk
20/5 Mosquito 85 'Klods Hans' Lyndby Yacht Club, Kapsejlads fra Herslev

20/5 Hobie Cat 21 'Hobie Cat 21', Herslev Strand Sejlklub, Hobie etaperæs fra Herslev
21/5 Nordborg 26 'Emma', Nykøbing Sj. Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing (Singlehand)
21/5 Banner 34 'The Stig', Veddelev Strands Bådelaug, Kapsejlads fra Selsø Hage
22/5 Jeanneau Sun Odyssey 32 'Eos', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs
22/5 Beneteau Oceanis 311 'Jolie Brise', Marbæk - MSM, Cruising fra Kignæs (Doublehand)
22/5 Bavaria 36 'Donna Jyllinge', Jyllinge Lystbådehavn, Cruising fra Kignæs 
22/5 Bavaria 38 'Marie', KAS (hjemhavn Fr-sund), Tursejlads med motor fra Kignæs
23/5 Etchells 22 'Hornfisken', Orø Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk (Doublehand)
23/5 Larsen 28 'Felicia', Herslev Strand Sejlklub, Kapsejlads fra Herslev (Doublehand)
24/5 ScanKap 99 'La Lina', Veddelev Strands Bådelaug, Kapsejlads fra Veddelev

24/5 Concorde 38 'Sirenen', Snekkersten Skotterup Sejlklub, Kapsejlads fra Lynæs
24/5 Dehler 101 'Mistral', Nykøbing Sj. Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing
25/5 One Off Motorsejler 36 'Otium' Nykøbing Sj. Sejlklub, Cruising fra Nykøbing
26/5 Int. 1006 '(Lille) Aurora', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
26/5 Beason 31 'Wiber', Nykøbing Sj. Sejlklub, Cruising fra Nykøbing (Doublehand)
26/5 Polaris Drabant 'Luna', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Veddelev (Doublehand)
26/5 Accent 26 'Jo-jo', Jyllinge Nordhavn, Cruising fra Selsø Hage
26/5 Maxi Fenix 'Andrea', Herslev Strand Sejlklub, Cruising fra Herslev (Singlehand)
26/5 Grinde 'Bombardine', Herslev Strand Sejlklub, Kapsejlads fra Herslev
27/5 Luffe 44 'Guffen'. Nykøbing Sj. Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing (Doublehand)

27/5 LM23 'Cobilest', Bramsnæs Sejlklub, Cruising fra Dronningedyssen
27/5 Concorde 38 'Rosa', Roskilde Sejlklub, Kapsejlads fra Veddelev
27/5 Jeanneau Sunlight 30 (m. sænkekøl) 'Friendship', Kignæs Havn, Cruising fra Kignæs
28/5 Jeanneau Attalia 'Angelina', Herslev Strand Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
28/5 Bianca 101 'Nanna', Nykøbing Sj. Sejlklub, Cruising fra Nykøbing 
28/5 Granada 767 Bonita 'La Chica Bonita', Herslev Str. Sejlklub Kap fra Selsø Hage (Doublehand)
28/5 Salta 26 'Kiwi', Bramsnæs Sejlklub, Cruising fra Dronningedyssen
28/5 Farrier F22R 'Linet 2', Herslev Strand Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage (Doublehand)
28/5 Impala 27 'Blume', Nykøbing Sj. Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing (Doublehand)
29/5 Hobie 16 Spi 'Team Mor-vind', Skovshoved Sejlklub, Hobie etaperæs fra Herslev

29/5 Comfort 30 'Karoline', Roskilde Sejlklub, Kapsejlads fra Kignæs 
29/5 Sunbeam 22 'Tweety', Jyllinge / SIF København, Cruising fra Veddelev (Doublehand)
29/5 Int. 806 'Miss Behaved', Jyllinge Sejlklub, Kapsejlads fra Kignæs
29/5 Drabant 27 'Chipper', Frederikssund Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage
29/5 Aphrodite 101 'Amigo', Nykøbing Sj. Sejlklub, Cruising fra Nykøbing
29/5 Hobie 16 'Kolbøtte', Kastrup Sejlklub, Hobie etaperæs fra Herslev
30/5 Laurin 32 'Frigg', København, Cruising fra Lynæs (Doublehand)
30/5 Rival 22 'Aldebaran', Holbæk Sejlklub, Cruising fra Holbæk 
30/5 Beneteau 331 'French Connection', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
30/5 Nauticat 39 'Pomuchel', Veddelev Strands Bådelaug, Cruising fra Veddelev

30/5 Ylva 'Ylva', Roskilde Sejlklub. Cruising fra Veddelev
30/5 Int. 806 'Quick IX' Jyllinge Sejl & Motorbådsforening, Cruising fra Kignæs (Doublehand)
30/5 Dehler 34 'KNOT @ Home', Frederiksværk Sejlklub, Cruising fra Frederiksværk
30/5 Ravage 36 'La femme Ravage, Nykøbing Sj. Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing
31/5 Brøker 35 'Garfield', Holbæk Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk (Singlehand)
31/5 Bianca 28 'Habbibi', Sejlklubben Lynæs, Cruising fra Lynæs (Doublehand)
31/5 Larsen 28 '50/50', Veddelev Strands Bådelaug, Kapsejlads fra Veddelev
31/5 Hallberg Rassy 34 'Kelline', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs 
31/5 Lynæs 14 'Anna-Sofie', Hillerød Sejlklub, Crusing fra Kignæs (Doublehand)
1/6  Hobie Cat 16 'Lotus', Birkerød Sejlklub, Hobie etaperæs fra Herslev

1/6  Maxi 999 'Maxine', Jyllinge Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage 
1/6  Hobie 16 Spi 'Hornbæk Hobie Team', Hornbæk Bådeklub, Hobie etaperæs fra Herslev
1/6  Mosquito 104 'Casablanca' Herslev Strand Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
Eftertilmeldte:
4/6  Drabant 20 'Marie', Gilleleje Sejlklub, Cruising fra Frederiksværk (Doublehand)
5/6  H-båd 'Kværnø', Jyllinge Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
6/6  Guyline 922 'Triton', Holbæk Sejlklub, Cruising fra Holbæk
9/6  Solus 24 'Moster', Holbæk Sejlklub, Cruising fra Holbæk



Tre både har desværre meldt afbud:
14/1   Salta 26 'Ophelia', Odden Bådelaug, Cruising fra Lynæs 
7/5  Omega 34 'Emma Andrea', Veddelev Strands Bådelaug, Cruising fra Veddelev 
5/6  Ballad 'Fortuna', Herslev Strand Sejlklub, Cruising fra Herslev

Seneste nyt om SRPI

  • I ønskes en god SRPI 2018 Logbøger: Hjælp os til at få resultaterne offentliggjort hurtigst muligt. Indtast din logbog umiddelbart efter sejladsen - sidste frist for cruising- og kapsejlere er onsdag 20. juni - de skal taste tider ...
    Sendt 15. jun. 2018 06.40 af Lars Plejdrup
  • Royale forhindringer Det tages for givet, at alle SRPI-deltagere respekterer de forbudte områder ved den midlertidige sejlrende. Vi har haft et godt møde med de gode folk, der bygger den nye ...
    Sendt 10. jun. 2018 03.32 af S.R.P.I Inderfjord
  • SRPI-light - det rene anarki At vi runder alle startsteder samt Orø, Elleore og Langholm for at have sejlet Sjælland Rundt På Indersiden giver god mening. Det skal være en præstation at fuldføre - for nogle ...
    Sendt 29. maj 2018 07.04 af S.R.P.I Inderfjord
  • Årets sejlerskole skal findes Sidste år vandt Mamba 36 Mamma Mia fra Frederikssund Sejlklub med en besætning på syv, ikke blot præmien for størst besætning - de vandt også Danmarks tungeste vandrepræmie, der går til ...
    Sendt 26. maj 2018 22.04 af S.R.P.I Inderfjord
  • De små er størst To uger inden tilmeldingsfristen 1. juni er det første klasseløb sikret, idet fem Lynæs 14 Junior er tilmeldt - det er da lidt spøjst, at de mindste er de største. Lige ...
    Sendt 19. maj 2018 00.27 af S.R.P.I Inderfjord
Viser post 1 - 5 af 165. Vis flere »