S R P I‎ > ‎Nyheder fra SRPI‎ > ‎

Tæt på lukketid (opdateret)

indsendt 6. jun. 2016 14.15 af S.R.P.I Inderfjord   [ opdateret 8. jun. 2016 21.39 af Lars Plejdrup ]
Løbene er sat for 142 tilmeldte både. Eftertilmeldinger kan forekomme
 
Eftertilmeldte både skal starte ved startsted nærmest hjemhavnen; dette gælder ikke Accent'er, Flerskrogsbåde og H-både, der skal starte fra Selsø Hage, uanset hjemhavn. Udenfjords både har frit valg, og Hobier starter samlet ved Herslev.
 
Der lukkes snart for eftertilmeldinger - pludselig er det for sent - der gives ikke yderligere varsel... der har trods alt været åbent for tilmelding i over 11 måneder.

 


Eftertilmeldinger puttes ind i følgende løb:

TurLys under 0,950
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
Lynæs 14
Louise Hillerød Sejlklub
0,750 09:00:00 Kignæs
LM 23
Cobilest Bramsnæs Sejlklub
0,765 09:00:00 Holbæk Fjord
Spidsgatter S 22 S 22 Harda Frederiksværk FrV
0,785 09:00:00 Frederiksværk
Lynæs 18 19 Dagny Roskilde RS
0,855 09:02:00 Kignæs
LM 24 LM 24 Sampo Marbæk MSM
0,890 09:03:00 Kignæs
Sterna
Helle Kalundborg KLB ? ? ? 0,905 09:00:00 Lynæs
TurLys 0,950 – 1,000 U/S
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
Marieholm 26 365 Marie Frederiksværk FrV
0,950 09:02:00 Frederiksværk
Wayfarer 6253 Esse Hillerød Sejlklub
0,955 09:04:00 Kignæs
Nordisk Folkebåd
Norma Marbæk MSM
0,965 09:05:00 Kignæs
LM 22 215 Miss C Nykøbing NkS
0,965 09:00:00 Nykøbing Rønnen
Solus 24
Martha Frederikssund FD
0,980 09:06:00 Kignæs
IF-båd 127 Caroline Nykøbing NkS
0,985 09:01:00 Nykøbing Rønnen
Granada 23 12 Waterprof Bramsnæs
0,995 09:02:00 Holbæk Fjord
Sunwind 26 187 Olivia Frederikssund FD
0,995 09:00:00 Selsø Hage
Sunwind 26 Special 255 Termikken Frederikssund FD
1,000 09:07:00 Kignæs
Nordborg 26 64 Emma Nykøbing NkS
1,000 09:03:00 Nykøbing Rønnen
Tursejlads for motor
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
LM 27 LM Stine Holbæk

09:01:00 Holbæk Fjord
Luna 27
Fie Lyndby LYC

09:05:00 Herslev
Luna 26
Marie Marbæk MSM

09:10:00 Kignæs
Motorbåd (blå/hvid)
Tessa Marbæk MSM

09:15:00 Kignæs
Sejlbåd (hvid)
Naunga Gilleleje Sejlklub

09:05:00 Lynæs
TurLys 1,005 – 1,035 U/S
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
Accent 26 111 Apolonia Holbæk SH
1,010 09:04:00 Holbæk Fjord
Accent 26 288 Anne Roskilde RS
1,010 09:02:00 Selsø Hage
LM Mermaid 290 246 Clara Lyndby LYC
1,015 09:00:00 Herslev
Rasmus 35 630 Freja Holbæk SH
1,020 09:05:00 Holbæk Fjord
Beneteau First 26
Mica Marbæk MSM
1,020 09:12:00 Kignæs
Rasmus 35 167 Marian Veddelev VSB
1,020 09:13:00 Kignæs
Salta 26 31 Ophelia Odden Bådelaug
1,020 09:02:00 Lynæs
Granada 27 125 Victor Holbæk SH
1,030 09:06:00 Holbæk Fjord
Naver 29 136 Hvidfisken Frederikssund FD
1,035 09:16:00 Kignæs
TurLys 1,010 – 1,065 M/S
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
IF-båd 197 Sparkk Roskilde RS
1,010 09:08:00 Kignæs
Albin Vega 1149 Naja 2 Herslev HSS
1,010 09:09:00 Kignæs
Nordisk Snekke 71 Spar Fire Herslev HSS
1,030 09:05:00 Selsø Hage
Polaris Drabant 26 64 Tajo Frederikssund FD
1,035 09:06:00 Selsø Hage
Shipman 28 333 Bacchus Marbæk MSM
1,045 09:19:00 Kignæs
H-Båd
Kværnø Jyllinge JS
1,060 09:12:00 Selsø Hage
HR 312 200 Rassie Orø Bådelaug OB
1,065 09:08:00 Holbæk Fjord
TCC 1,042-1,099 – SV 50,98-60,25
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
Drabant 24 122 FollowMe Lynæs SL 1,042 1,025 09:07:00 Lynæs
Drabant 24 131 Sara Frederiksværk FrV 1,042 1,030 09:04:00 Frederiksværk
Bianca 28 65 Gevn Lynæs SL 1,052 1,040 09:09:00 Lynæs
H-Båd 398 Rosita Jyllinge JS 1,076 1,060 09:12:00 Selsø Hage
H-Båd 609 Tutte Jyllinge JS 1,076 1,060 09:12:00 Selsø Hage
Granada 767 Bonita 227 La Chica Bonita Herslev HSS 1,078 1,070 09:14:00 Selsø Hage
Albin Express 238 Triple E Veddelev VSB 1,099 1,095 09:07:00 Veddelev
Accent 26
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
Accent 26 279 Von Roskilde RS 1,074 1,035 09:07:00 Selsø Hage
Accent 26 327 Springeren Herslev HSS 1,077 1,035 09:08:00 Selsø Hage
Accent 26 498 Sascha Herslev HSS 1,077 1,035 09:09:00 Selsø Hage
Accent 26 532 Verona Helsingør HAS 1,077 1,035 09:10:00 Selsø Hage
TurLys 1,040 – 1,090 U/S
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
Compis 28 450 Thetis Holbæk SH
1,040 09:07:00 Holbæk Fjord
Maxi Fenix 659 Tjatte Marbæk MSM
1,040 09:18:00 Kignæs
Maxi Fenix 924 Andrea Herslev HSS
1,040 09:02:00 Herslev
Maxi Fenix 927 Carla Lynæs SL
1,040 09:08:00 Lynæs
Granada Bonita 767
Odin Frederikssund FD
1,040 09:17:00 Kignæs
Najad 34 S 196 Amarant Frederikssund FD
1,045 09:05:00 Frederiksværk
Sunwind 29 69 Diva Lyndby
1,050 09:03:00 Herslev
806 320 Quick IX Jyllinge JSM
1,060 09:20:00 Kignæs
Granada 910 42 Jacqueline Jyllinge JS
1,070 09:21:00 Kignæs
Bianca Lido 40 Olivia Frederiksværk FrV
1,075 09:06:00 Frederiksværk
Dehler 31
Smiley Veddelev VSB
1,090 09:06:00 Veddelev
TCC 1,070-1,123 – SV 37,22-49,16
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
Drabant 27 D38 Lisette Lynæs SL 1,070 1,060 09:11:00 Lynæs
Maxi 84 1041 Lømmel Lynæs SL 1,073 1,050 09:12:00 Lynæs
Shipman 28 4521 Baloo Veddelev VSB 1,073 1,045 09:05:00 Veddelev
Bandholm 27 186 Olivia Lynæs SL 1,074 1,035 09:11:00 Lynæs
Maxi 84 677 Skum Lynæs SL 1,082 1,050 09:12:00 Lynæs
Monsun 31 640 Josephine Roskilde RS 1,096 1,045 09:23:00 Kignæs
Albin Delta 54 Bivian Marbæk MSM 1,114 1,100 09:28:00 Kignæs
Albin Delta 41 Adventure Frederikssund FD 1,123 1,100 09:16:00 Selsø Hage
Kapsejlads uden spiler/genakker
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
Sterna
Helle Kalundborg KLB ? ? ? 0,905 09:00:00 Lynæs
Hallberg-Rassy 26 64 Belle Holbæk SH 1,023 0,995 09:03:00 Holbæk Fjord
Banner 33 Family 31 Grislingen Veddelev VSB 1,165 1,130 09:13:00 Holbæk Fjord
TurLys 1,080 – 1,135 M/S
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
Maxi 95 743 Selma Kulhuse
1,080 09:13:00 Lynæs
Albin Ballad 376 Scuffine Jægerspris JSK
1,085 09:24:00 Kignæs
L29 27 Eva Holbæk SH
1,090 09:10:00 Holbæk Fjord
Scampi 30 141 Brise Frederikssund FD
1,090 09:25:00 Kignæs
Comfort 30 3635 Gelinde Frederiksværk FrV
1,090 09:07:00 Frederiksværk
Beason 31 255 Wiber Nykøbing Sj.
1,090 09:04:00 Nykøbing Rønnen
Karate 33 sport 196 Martine Skovnæs
1,100 09:27:00 Kignæs
HR 352 727 Andante Frederikssund FD
1,100 09:26:00 Kignæs
Olsen 31 5 Lillebjørn Jyllinge JS
1,105 09:17:00 Selsø Hage
Blue Dane 32 981 Ida Lyndby LYC
1,105 09:04:00 Herslev
Jeanneau Attalia ? Angelina Herslev HSS
1,110 09:18:00 Selsø Hage
Nimbus 30 8 Gry Frederiksværk FrV
1,115 09:28:00 Kignæs
Omega 30 159 Mamba Lynæs SL
1,135 09:15:00 Lynæs
TCC 1,106-1,149 – SV 51,26-59,53
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
Impala 27 55 Blume Nykøbing NkS 1,106 1,120 09:05:00 Nykøbing Rønnen
Maxi Magic 202 Saga Nykøbing NkS 1,114 1,080 09:06:00 Nykøbing Rønnen
Comfort 30 246 Karoline Roskilde RS 1,119 1,090 09:29:00 Kignæs
Scampi 30 173 Fermat Frederikssund FD 1,133 1,090 09:19:00 Selsø Hage
Larsen 28 24 Felicia Herslev HSS 1,134 1,125 09:07:00 Herslev
Scampi 30 700 Smyrna Holbæk SH 1,137 1,090 09:12:00 Holbæk Fjord
First 29 1040 Wicky Frederiksværk FrV 1,149 1,145 09:10:00 Frederiksværk
TurLys 1,115 – 1,200 U/S
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
Beneteau First 325 4051 Saya Marbæk MSM
1,115 09:29:00 Kignæs
Jeanneau Sun Odyssey 32 125 Eos Marbæk MSM
1,120 09:30:00 Kignæs
Aphrodite 101 3 Amigo Nykøbing NkS
1,125 09:07:00 Nykøbing Rønnen
Bavaria 33C
Soon Frederiksværk FrV
1,135 09:09:00 Frederiksværk
Mosquito 104 11 Casablanca Jyllinge JS
1,135 09:20:00 Selsø Hage
Dehler 37 CR 56 Spice of Life II Frederikssund FD
1,200 09:34:00 Kignæs
Dehler 37 CR 64 Jamaica Frederikssund FD
1,200 09:35:00 Kignæs
TCC 1,162-1,258 – SV 50,22-61,80
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
Larsen 28 47 H2O Veddelev VSB 1,162 1,125 09:11:00 Veddelev
Aphrodite 101 329 Nanna Nykøbing Sj./Rørvig 1,162 1,155 09:09:00 Nykøbing Rønnen
1006 7 Aurora Roskilde RS 1,173 1,145 09:21:00 Selsø Hage
H35 40 Sigrid Roskilde RS 1,190 1,135 09:12:00 Veddelev
Dehler 343 4520 Anna Jyllinge JS 1,212 1,185 09:24:00 Selsø Hage
Luffe 37 200 Unique Jyllinge Nord 1,226 1,225 09:39:00 Kignæs
Elan 333 454 Elvira Veddelev VSB 1,232 1,215 09:40:00 Kignæs
Luffe 37 136 Samba Roskilde RS 1,239 1,225 09:14:00 Veddelev
Dehler 35 189 Dragen Frederikssund FD 1,258 1,225 09:41:00 Kignæs
TCC 1,137-1,284 – SV 66,38-95,31
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
Mosquito 85 34 MygAnn Lynæs SL 1,137 1,140 09:15:00 Lynæs
Impala 27 15 Bøh-man Veddelev VSB 1,159 1,120 09:08:00 Veddelev
Banner 28 race 112 Ozzie Nykøbing NkS 1,173 1,140 09:10:00 Nykøbing Rønnen
Etchells 22 457 Hornfisken Orø Bådelaug OB 1,176 1,150 09:14:00 Holbæk Fjord
Banner 28 R 65 Katana Herslev HSS 1,177 1,140 09:09:00 Herslev
Banner 34 26 The Stig Veddelev VSB 1,200 1,170 09:22:00 Selsø Hage
Banner 34 39 Dagmar Jyllinge JS 1,200 1,170 09:23:00 Selsø Hage
X3/4 Ton 1176 Hot Lips Holbæk SH 1,225 1,210 09:15:00 Holbæk Fjord
Ravage 36 10 La femme Ravage Nykøbing NkS 1,284 1,230 09:13:00 Nykøbing Rønnen
TurLys 1,150 – 1,285 M/S
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
Scankap 99 12 Ankh Herslev HSS
1,150 09:10:00 Herslev
Beneteau 311 390 Jolie Brise Marbæk MSM
1,150 09:31:00 Kignæs
Dehler 343 DEN 352 Dagmar Skyllebakke Havn
1,185 09:32:00 Kignæs
Compis 36 106 Columbine Frederikssund FD
1,200 09:36:00 Kignæs
Faurby 36 22 Mille Marbæk MSM
1,200 09:37:00 Kignæs
Ylva 1 Ylva Roskilde RS
1,220 09:13:00 Veddelev
Sweden Yacht 390
Domi Nykøbing NkS
1,235 09:12:00 Nykøbing Rønnen
Molich 10 Meter 44 Cecilie Roskilde RS
1,240 09:15:00 Veddelev
Hanse 401 31 Monique Marbæk MSM
1,275 09:38:00 Kignæs
X-362 Sport 199 Bix Vallensbæk Sejklub
1,285 09:14:00 Nykøbing Rønnen
X-362 Sport 762 IT X-Perience Nykøbing NkS
1,285 09:15:00 Nykøbing Rønnen
Hobie etape-ræs
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
Hobie 16 23 JumpAround Kastrup KS
1,300 11:00:00 Herslev Strand
Hobie 16 110198 n/n Frederikssund FD
1,300 11:00:00 Herslev Strand
Hobie 16 Spi 104407 Orken Skovshoved SKS
1,340 11:00:00 Herslev Strand
Hobie 16 Spi 107170 Sølling & co Kastrup Sejlklub
1,340 11:00:00 Herslev Strand
Hobie 16 Spi 107736 Kolbøtte 5 Kastrup Sejlklub
1,340 11:00:00 Herslev Strand
Hobie 16 Spi 108830 Hobie cat Skovshoved SKS
1,340 11:00:00 Herslev Strand
Hobie 16 Spi 114176 no name Skovshoved Sejlklub
1,340 11:00:00 Herslev Strand
Hobie 16 Spi 115025 Hobiecat Hornbæk Bådeklub
1,340 11:00:00 Herslev Strand
Hobie 16 Spi
E. And Skovshoved SKS
1,340 11:00:00 Herslev Strand
Hobie 16 Spi
- FMJSC
1,340 11:00:00 Herslev Strand
Hobie Cat 21 144 Hobie Cat 21 Herslev HSS
1,610 11:00:00 Herslev Strand
Hobie Cat Tiger 1 Fiona Kastrup Sejlklub
1,610 11:00:00 Herslev Strand
Flerskrogsbåde fra Selsø Hage
Navn Klub TCC TurLys Starttid og -sted
Dragonfly 1000 1026 Angelina Sejlklubben København
1,290 09:30:00 Selsø Hage
Dragonfly 25 102 Libra Sundby Sejlforening
1,360 09:31:00 Selsø Hage
Dragonfly 800 SWR 175 Red Jacket Sejlklubben Sundet
1,400 09:32:00 Selsø Hage
Dragonfly 800 SWR 250 Trefoldigheden Veddelev VSB
1,400 09:33:00 Selsø Hage
Farrier F22r 76 Linet2 Herslev HSS Texel 155 1,480 09:34:00 Selsø Hage

Eftertilmeldinger fra 6. juni er vist med kursiv - eventuelt efterfølgende tilføjes på den endelige deltagerliste.