S R P I‎ > ‎Nyheder fra SRPI‎ > ‎

8 dage til starten

indsendt 12. jun. 2014 23.07 af S.R.P.I Inderfjord   [ opdateret 13. jun. 2014 22.33 ]
Løbsinddelingen er klar, og der er tildelt starttider, undtagen til de to Ynglinge fra Birkerød, der lige skal finde ud af, hvor de ønsker at starte. Eftertilmeldinger kan stadig nå at komme, men løb og starttider ændres ikke ved eftertilmeldte deltagere.

1 TurLys < 100 med / uden spiler Nr Klub TCC TurLys Starttid Startsted -
2 Lynæs 14 'Flaneur II' 49 Veddelev - 73 09:00:00 Kignæs U
- Lynæs 14 'Louise' Turkis Hillerød - 75 09:01:00 Kignæs -
2 LM23 'Cobilest' - Bramsnæs - 81 09:00:00 Vellerup U
2 Lynæs 18 Senior 'Dagny' 19 Roskilde - 86 09:00:00 Selsø Hage -
- Hurley 22 'Bliss' 612 Herslev - 90 09:01:00 Selsø Hage U
2 LM24 'Sampo' Hvid/blå Marbæk - 90 09:03:00 Kignæs U
2 Marieholm 26 'Marie' 365 Frederiksværk - 95 09:00:00 Frederiksværk U
- Wayfarer 'Esse' Blå Hillerød - 96 09:04:00 Kignæs U
- Balaton 24 'Tinas Bal' 912 Frederiksværk - 97 09:02:00 Frederiksværk U
2 Granada 23 'Marie' 80 Frederikssund - 99 09:02:00 Selsø Hage U
2 Tursejlads for motor - - - -
- -
- Motorbåd 'Nadine' Creme Skyllebakke - 100 09:10:00 Kignæs -
- Motorsejler 'Marie' Creme Marbæk - 100 09:15:00 Kignæs -
3 TurLys 100-107 uden spiler - - - -
- -
1 Nordborg 26 'Emma' 64 Nykøbing - 100 09:00:00 Rønnen U
2 Sunwind 27 'Musse' 760 Lyndby - 100 09:03:00 Herslev U
- Accent 26 'Segin' 214 Fakse Ladepl. - 101 09:05:00 Selsø Hage U
- Shipman 28 'Bacchus' 333 Marbæk - 101 09:08:00 Kignæs U
- Marieholm 32 'ToHaBi' 90 Nykøbing - 102 09:02:00 Rønnen U
- Rasmus 35 'Marian' 167 Veddelev - 102 09:11:00 Kignæs U
- Mamba 29 'Spice of Life' 176 Frederikssund - 104 09:16:00 Kignæs U
- Sunwind 29 'Diva' 69 Lyndby - 105 09:08:00 Herslev U
- Granada 910 'Jaqueline' 42 Jyllinge - 107 09:21:00 Kignæs U
4 TurLys 100-107 med spiler - - - -
- -
S Yngling 'Trud' 15 Birkerød - 100 ? ? -
S Yngling 'Sigyn' 197 Birkerød - 100 ? ? -
- IF-båd 'Sparkk' 197 Roskilde - 101 09:09:00 Kignæs -
- Drabant 24 'Båden' 98 Herslev - 103 09:05:00 Herslev -
- Nordisk Snekke 'Spar Fire' 71 Herslev - 103 09:12:00 Kignæs -
- L23 'Baloo' 129 Frederiksværk - 103 09:13:00 Kignæs -
- LM Mermaid 290 'Clara' - Lyndby - 104 09:06:00 Herslev -
- Polaris Drabant 'Trine' 280 Herslev - 104 09:07:00 Herslev -
- Polaris Drabant 'Tajo' 64 Frederikssund - 104 09:07:00 Selsø Hage -
1 Accent 26 'Anna' 288 Jyllinge - 104 09:08:00 Selsø Hage -
- Salta 26 'Ophelia' 31 Vallensbæk - 105 09:08:00 Lynæs -
5 Kap for Accent 26 - - - -
- -
- Accent 26 'Von' 279 Roskilde 1,053 104 09:10:00 Selsø Hage -
- Accent 26 'Springeren' 327 Herslev 1,056 104 09:11:00 Selsø Hage -
- Accent 26 'Sascha' 498 Herslev 1,056 104 09:12:00 Selsø Hage -
- Accent 26 'Verona' 532 Helsingør 1,056 104 09:13:00 Selsø Hage -
6 TCC <1,100 – middel SV






- Drabant 24 'Follow Me' med motor 122 Lynæs 1,006 102 09:05:00 Lynæs -
- Drabant 24 'Wapiti' 1 Lynæs 1,010 103 09:06:00 Lynæs -
2 Drabant 24 'Delta-Alta' 88 Herslev 1,013 103 09:06:00 Selsø Hage -
- Granada 767 Bonita 'Chica Bonita' 227 Herslev 1,044 107 09:09:00 Selsø Hage -
- Drabant 27 'Chipper' 52 Frederikssund 1,052 106 09:18:00 Kignæs -
- Albin Alpha 'Rosita' 186 Lynæs 1,075 110 09:15:00 Lynæs -
- Impala 27 'Blume' 55 Nykøbing 1,086 112 09:10:00 Rønnen -
- Bavaria 30 'Honey' 8802 Ishøj 1,097 108 09:16:00 Selsø Hage -
7 TCC <1,100 – lavt SV – uden spiler






2 Nordship 32 'Rasmine' 9 Lynæs 1,028 105 09:07:00 Lynæs U
- Resultatberegning sammen med løb 8 - - - -
-
8 TCC <1,100 – lavt SV






- Drabant 27 'Lisette' 38 Lynæs 1,042 106 09:10:00 Lynæs -
- Maxi 84 'Olivia' 714 Jyllinge 1,048 105 09:17:00 Kignæs -
- Maxi 84 'Lømmel' 1041 Lynæs 1,051 105 09:11:00 Lynæs -
- Bandholm 27 'Olivia' 186 Lynæs 1,059 104 09:12:00 Lynæs -
- Spækhugger 'Ping' 68 Roskilde 1,062 105 09:05:00 Veddelev -
2 Shipman 28 'Aline' 4493 Lynæs 1,068 104 09:13:00 Lynæs -
- Monsun 31 'Josephine' 640 Roskilde 1,077 105 09:20:00 Kignæs -
- Ballad 'Balladine' 406 Herslev 1,093 108 09:15:00 Selsø Hage -
- Comfort 30 'Karoline' 246 Roskilde 1,094 109 09:27:00 Kignæs -
9 TurLys 106-109 med spiler






- Compis 28 'Thetis'
Holbæk - 107 09:05:00 Holbæk -
- Granada 767 Bonita 'Liv' 22 Roskilde - 107 09:22:00 Kignæs -
S 2 H-båd 'Rose' 533 Jyllinge - 107 09:23:00 Kignæs -
2 H-båd 'Kværnø' 543 Jyllinge - 107 09:24:00 Kignæs -
S H-båd 'Eskildsø' 597 Jyllinge - 107 09:25:00 Kignæs -
2 Ballad 'Scuffine' 376 Jægerspris - 108 09:26:00 Kignæs -
- Comfort 30 'Gelinde' 3635 Frederiksværk - 109 09:04:00 Frederiksværk -
- Scampi 30 'Fermat' 173 Frederikssund - 109 09:17:00 Selsø Hage -
10 TCC >1,100 – lavt og middel SV






- Elvström 32 'Divaen' 756 Herslev 1,101 110 09:10:00 Herslev -
- Larsen 28 'Felicia' 24 Herslev 1,111 112 09:13:00 Herslev -
- Scampi 30 'Smyrna' 700 Holbæk 1,116 109 09:08:00 Holbæk -
2 Larsen 28 'Katla' 35 Roskilde 1,123 112 09:21:00 Selsø Hage -
- 1006 'Aurora' 7 Roskilde 1,141 115 09:23:00 Selsø Hage -
- Karate 33 Sport 'Martine' 196 Skovnæs 1,144 111 09:31:00 Kignæs -
- Concorde 38 'Sirenen 30 Snekkersten 1,166 119 09:20:00 Lynæs
11 TurLys > 109 uden spiler






2 Nimbus 30 'Gry' 8 Frederiksværk - 109 09:28:00 Kignæs U
- Mosquito 85 'Klods Hans' 26 Lyndby - 110 09:11:00 Herslev U
- Ericson 35 Mark II 'Tristar' - Frederikssund - 110 09:30:00 Kignæs U
- Jeanneau S/O 32 'Eos' 125 Marbæk - 112 09:32:00 Kignæs U
2 Scankap 99 'Quick VII' 30 Jyllinge - 112 09:33:00 Kignæs U

Bavaria 44 'Katya' 7978T Frederikssund - 129 09:37:00 Kignæs U
12 TurLys > 109 med spiler






- Jeanneau 31 Attalia 'Angelina' - Herslev - 111 09:20:00 Selsø Hage -
- Omega 30 'Mamba' 159 Holbæk - 113 09:16:00 Lynæs -
2 Beneteau First 30e 'Nanna' 222 Lynæs - 113 09:17:00 Lynæs -
- Maxi 999 'Joy' 328 Lynæs - 115 09:19:00 Lynæs -
- Beneteau 331 'French Connection' 134 Frederikssund - 116 09:24:00 Selsø Hage -
- Dehler 343 'Dagmar' 352 Skyllebakke - 117 09:35:00 Kignæs -
- Bavaria 34 'Josefine' Hvid Frederikssund - 118 09:36:00 Kignæs -
- Ylva 'Ylva' 1 Roskilde - 122 09:11:00 Veddelev -
13 TCC >1,100 – højt SV






- X-79 'Xjoldmø' 42 Nykøbing 1,123 113 09:15:00 Rønnen -
0 Banner 28 R 'Katana' 65 Herslev 1,146 114 09:15:00 Herslev -
- Banner 34 'Dagmar' 39 Jyllinge 1,175 117 09:25:00 Selsø Hage -
- Luffe 37 'Rith' 30 Holbæk 1,204 122 09:09:00 Holbæk -
- Ravage 37 Cr.'La vie' 102 Nykøbing 1,216 122 09:19:00 Rønnen -
- Ravage 36 'La Femme Ravage' 10 Nykøbing 1,256 123 09:20:00 Rønnen -
14 TCC >1,200 – middel SV






- Ylva 'Nunkeri' 22 Roskilde 1,204 122 09:12:00 Veddelev -
- Ylva 'Frøken 34' 34 Roskilde 1,204 122 09:13:00 Veddelev -
- Ylva 'Sasha' 96 Veddelev 1,204 122 09:14:00 Veddelev -
- Elan 333 'Elvira' 454 Roskilde 1,206 121 09:15:00 Veddelev -
- Hanse 370 'Happy Girl' 190 Holbæk 1,279 126 09:10:00 Holbæk -
15 Flerskrogsbåde – Cruising






2 Lagoon 380 'Havhunden' 463 Middelfart - 110 09:19:00 Selsø Hage -
- Dragonfly 1000 'Angelina' 1026 København - 129 09:28:00 Selsø Hage -
- Dragonfly 800 Mk II 'Trefoldigheden' 107 Veddelev 0,719 134 09:29:00 Selsø Hage -
- Dragonfly 800 'Trimagi' 213 Nivå 0,719 134 09:30:00 Selsø Hage -
- Dragonfly 25 'Libra' 102 Sundby 0,709 136 09:31:00 Selsø Hage -
- Dragonfly 920 Ex. 'Molly' 130 Vedbæk - 137 09:32:00 Selsø Hage -
- Dragonfly 800 SWR 'Airforce One' 159 Nykøbing 0,781 140 09:33:00 Selsø Hage -
- Dragonfly 800 SWR 'Red Jacket' 175 Sundet 0,794 140 09:34:00 Selsø Hage -
16 Flerskrogsbåde – Kapsejlads






2 FP Maldives 'Custom' - Køge Bugt 0,680 125 09:27:00 Selsø Hage -
- Farrier F22R 76 Herslev 0,855 148 09:35:00 Selsø Hage -
- Beregnes med både i løb 15 med DS Texel - - - -
- -
S Deltager i konkurrence for sejlerskoler - - - -
- -
1 Tilmeldt single-hand konkurrencen - - - -
- -
2 Tilmeldt double-hand konkurrencen - - - -
- -